!!!!!!!!!!!!!!????????عشق یعنی؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!

 

تعدادى از متخصصان این پرسش را از گروهى از بچه هاى ۴ تا ٨ ساله پرسیدند که: «عشق یعنى چه؟» 
پاسخ هایى که دریافت شد عمیق تر و جامع تر از حدّ تصوّر هر کس بود. در اینجا بعضى از این پاسخ را براى شما می آوریم:


• هنگامى که مادربزرگم آرتروز گرفت دیگر نمی توانست دولا شود و ناخنهاى پایش را لاک بزند. بنابراین، پدربزرگم همیشه این کار را براى او می کرد، حتى وقتى دستهاى خودش هم آرتروز گرفت. این یعنى عشق. (ربکا، ٨ ساله)


• وقتى یک نفر عاشق شما باشد، جورى که اسمتان را صدا می کند متفاوت است. شما میدانید که اسمتان در دهن او در جاى امنى قرار دارد. (بیلى، ۴ ساله)


• عشق هنگامى است که یک دختر به صورتش عطر می زند و یک پسر به صورتش ادوکلن می زند و با هم بیرون می روند و همدیگر را بو می کنند. (کارل، ۵ ساله)


• عشق هنگامى است که شما براى غذا خوردن به رستوران می روید و بیشتر سیب زمینى سرخ کرده هایتان را به یکنفر می دهید بدون آن که او را وادار کنید تا او هم مال خودش را به شما بدهد. (کریس، ۶ ساله)


• عشق هنگامى است که مامانم براى پدرم قهوه درست می کند و قبل از آن که جلوى او بگذارد آن را می چشد تا مطمئن شود که مزه اش خوب است. (دنى، ٧ ساله)


• عشق هنگامى است که دو نفر همیشه همدیگر را می بوسند و وقتى از بوسیدن خسته شدند هنوز می خواهند در کنار هم باشند و با هم بیشتر حرف بزنند. مامان و باباى من اینجورى هستند. (امیلى، ٨ ساله)


• اگر می خواهید یاد بگیرید که چه جورى عشق بورزید باید از دوستى که ازش بدتان می آید شروع کنید. (نیکا، ۶ ساله)
(ما به چند میلیون نیکاى دیگر در این سیاره نیاز داریم)


• عشق هنگامى است که به یکنفر بگوئید از پیراهنش خوشتان می آید و بعد از آن او هر روز آن پیراهن را بپوشد. (نوئل، ٧ ساله)


• عشق شبیه یک پیرزن کوچولو و یک پیرمرد کوچولو است که پس از سالهاى طولانى هنوز همدیگر را دوست دارند. (تامى، ۶ ساله)


• عشق هنگامى است که مامان بهترین تکه مرغ را به بابا میدهد. (الین، ۵ ساله)


• هنگامى که شما عاشق یک نفر باشید، مژه هایتان بالا و پائین میرود و ستاره هاى کوچک از بین آنها خارج می شود. (کارن، ٧ ساله)


• شما نباید به یکنفر بگوئید که عاشقش هستید مگر وقتى که واقعاً منظورتان همین باشد. اما اگر واقعاً منظورتان این است باید آن را زیاد بگوئید. مردم معمولاً فراموش میکنند. (جسیکا، ٨ ساله)


و سرانجام ...

برنده ما یک پسر چهارساله بود که پیرمرد همسایه شان به تازگى همسرش را از دست داده بود. پسرک وقتى گریه کردن پیرمرد را دید، به حیاط خانه آنها رفت و از زانوى او بالا رفت و همانجا نشست. وقتى مادرش پرسید به مرد همسایه چه گفتی؟ پسرک گفت: "هیچى، فقط کمکش کردم که گریه کند"

/ 11 نظر / 33 بازدید
نمایش نظرات قبلی
بهناز

سلام وحید جان ممنون از حضورت و این که خبرم کردی[لبخند][گل] خیلی قشنگ بود فکر کنم بچه ها بهتر از ما ها معنی عشق رو میدونن[قلب][گل]

حدیث

سلام خیلی قشنگ بود[گل] میخوای حالا که صحبت بچه ها شد از پرهام هم بپرس ببین چی میگه[نیشخند][گل][گل][گل] عکسش چی شد؟[خجالت][خجالت][خجالت]

حدیث

موفق باشد[گل][گل][گل]

تمساح مهربان

سلام درسته که دیر به دیر آپ میشی ولی خیلی مطلبای باحالی میزنی ... دمت گرم و سرت خوش باد

مریم

دوست عزیزم سلام .بروز و منتظرم[گل]

samina

سلام ممنون که لینکم کردی و ممنون از نظرت.اما من نفهمیدم چرا7خان مگه به راحتی باز نمیشه صفحه وبم؟ شما به جمع دوستان عزیزوپرمحبت من پیوستید.لینک شدید

زهرا

مولا يه حرفايي هم با شمشير اون ملعون زده.. بشنويم بد نيست... اي تيغ نجات بخش حيدر بودي از تيغ زبان خلق بهتر بودي هر چند شكافتي سرم را ، الحق صد مرتبه مهربان تر از در بودي دلي اي تيغ بس خونخوار داري كه بويي از در وديوار داري نه تنها سر كه سوزاندي دلم را گمانم ارث از مسمار داري بسوزان گرچه جانم سوخت آن روز نبودي خانه مانم سوخت آن روز ميان شعله تا افتاد يارم تمام دودمانم سوخت آن روز **************** اي تيغ زمان زمانه ي نيرنگ است اي تيغ بيا كه ديده ام خون رنگ است يك بار نشد كه ماه رويش بينم بشتاب دلم براي محسن تنگ است ************************ اي تيغ نديدي كه چه ديدم ان شب تابوت به شانه ميكشيدم آن شب از خانه ي خويش تا كنار قبرش اي واي كه خون تازه ديدم آن شب ممنون که بهم لطف کرده وبهم سر زدی اجرکم عندالله

حبیب حسنی

سلام وحید جان خوبی : من چهار تا وبلاگ دارم ، از اونجایی که وبلاگ زیبایی داری عشق کردم تبادل لینک کنم . پس قول بده رد نکنی . 1- من رو با نام وبلاگ عشاق لینک کن : www.yasinabbasi.mihanblog.com 2- من رو بانام عاشقانه لینک کن : www.loveeeeshgh.mihanblog.com 3- من رو بانام عاشق لینک کن: www.224437.blogfa.com 4- من رو بانام عشق لینک کن:www.loveee22.persinblog.ir خب وحید جان به یکی از این وبلاگ ها بیا و بگو با چه اسمی لینکت کنم . این گل زیبا تقدیم تو [گل] خدانگهدار